Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?

Povinné ručení

Povko, zákonné pojištění, pojistka na auto… lidé tomuto pojištění říkají různě. Jak už tušíte z názvu, každý vlastník vozidla má povinnost uzavřít si pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Povinné ručení zaplatí škody na majetku a zdraví ostatních účastníků dopravní nehody, kterou zaviníte. A to je pro Vás dobrá zpráva. Dovedete si představit způsobit dopravní nehodu a platit všechny škody ze svého?

příklad: Pokud třeba nedobrzdíte a narazíte do auta před vámi, povinné ručení zaplatí škody na autě, které jste poškodili. Pokud osoby v autě budou zraněné, také to půjde z vašeho povinného ručení.

Ale co Vaše auto? Je rozbité a povinné ručení vám nic nezaplatí když jste nehodu zavinili. Od toho tu je havarijní pojištění.

Havarijní pojištění

Když způsobíte dopravní nehodu, s havarijním pojištěním opravíte své vlastní auto. Havarijní pojištění se vztahuje i na další škody na vašem vozidle

  • Havárie
  • Přírodní živly
  • Vandalismus
  • Odcizení
  • Střet se zvěří

Důležité je pojistit si vozidlo na aktuální cenu.

Roman Mik

Ostrožská Lhota 296, 687 23, Ostrožská Lhota

IČ: 719 167 09

 

GDPR – informace o zpracování osobních údajů

Nádražní 25, 686 01, Uherské Hradiště

1 patro, dveře 207

PO – SO na základě předchozí telefonické domluvy

„Finanční služby zde propagované a nabízené poskytuji jako Roman Mik, se sídlem Ostrožská Lhota 296, 687 23, IČO 71916709, a to v roli vázaného zástupce pro investičního/ samostatného zprostředkovatele SAB servis s.r.o., IČO: 24704008, se sídlem Jungmannova 748/30, 110 00 Praha 1, v následujících finančních oblastech:

investice podle zákona č. 256/2004 Sb. , spotřebitelské úvěry dle zákona č. 257/2016 Sb. , pojištění dle zákona č. 170/2018 Sb. , doplňkové penzijní spoření dle zákona č. 427/2011 Sb.

Všechna oprávnění je možné ověřit v Seznamu regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu České národní banky na http://www.cnb.cz/cnb/jerrs, kde také najdete aktuální informace a podrobnosti o registraci a rozsahu oprávnění. “

Detailní právní informace k nabízeným službám a produktům (včetně reklamačního řádu, možnosti podání stížnosti, řešení sporů, orgánu dohledu, udržitelnosti atd.) najdete zde: https://sabservis.cz/informace.